Przejścia Graniczne w Polsce wschodniej, Rosja, Bezledy, Grzechotki, Gołdap, Gronowo, czat

Przejścia Graniczne w Polsce wschodniej, Rosja, Bezledy, Grzechotki, Gołdap, Gronowo, Czat, Kamery

Automatyczne odświeżanie zdjęć !
Automatyczne odświeżanie zdjęć !
Polska > Rosja
powiększ widok

NA ŻYWO
POWIĘKSZ WIDOK <<
  • 315 zł
  • 8,60 zł
  • 413 zł
  • 331 zł
  • 9,00 zł
  • 429 zł
Bezcłowy kamera 1
powiększ widok
Rosja > Polska
powiększ widok

Informacje z przejść granicznych:

Osób na stronie: 77

Skradziony we Francji Volkswagen Crafter odzyskany przez SG

Wczoraj na drodze w okolicach Młoteczna w gm. Braniewo funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kradziony samochód marki Volkswagen Crafter, wart ok. 55 tys. zł . Po południu patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli nadjeżdżający samochód. Podczas sprawdzania i weryfikacji dokumentów okazało się, że pojazd figuruje w bazie danych jako utracony na terenie Unii Europejskiej. Kierowcą skradzionego we Francji Volkswagena Craftera był Rosjanin. Wartość rynkowa pojazdu to ok 55 000 zł.

Papierosy bez akcyzy za ponad 165 tys. zł

25 sierpnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 165 tys. zł. Podczas kontroli drogowej w m. Barbarówka (pow. chełmski) funkcjonariusze SG zatrzymali 30-letniego Polaka, który przewoził w samochodzie marki Volkswagen Transporter wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zabezpieczono 280 tys. sztuk papierosów różnych marek. Tuż przed zatrzymaniem kierowca samochodu na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył i stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w przydrożne ogrodzenie, wysiadł i próbował uciec. Mężczyznę zatrzymano.

Wieźli worki z krajanką tytoniową

21 sierpnia, podczas kontroli drogowej w Biskupcu Reszelskim (woj. warmińsko-mazurskie), funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego OSG ujawnili 600 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość zabezpieczonego towaru to 354 tys. zł. Do kontroli drogowej zatrzymano samochód dostawczy marki Fiat. Po przeszukaniu pojazdu, w przestrzeni ładunkowej, znaleziono worki z 600 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymano dwóch obywateli RP, w wieku 53 i 46 lat.

Odzież i galanteria z podrobionymi znakami towarowymi

21 sierpnia funkcjonariusze z PSG w Lipsku (Podlaski OSG) ujawnili odzież i galanterię z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Zatrzymano 2 mężczyzn. Jeden z nich próbował wręczyć funkcjonariuszom około 2 tys. euro w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Zatrzymano również kierowcę przewożącego podrobiony towar. Trwają czynności wyjaśniające i szacowanie wartości zabezpieczonego towaru. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG w tym roku zatrzymali już towar z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi o szacunkowej wartości ponad 1 mln 170 tys. zł.